ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

      Adana’da, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı İsmail Hazar İlköğretim Okulunda, Valimiz Mustafa Büyük’ün de katıldığı törenle başladı.      Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla İsmail Hazar İlkokulu’nda düzenlenen törene Valimiz Mustafa Büyük, Orta Öğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanımız Hasan Hüseyin Can, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.    
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

     Adana’da, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı İsmail Hazar İlköğretim Okulunda, Valimiz Mustafa Büyük’ün de katıldığı törenle başladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla İsmail Hazar İlkokulu’nda düzenlenen törene Valimiz Mustafa Büyük, Orta Öğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanımız Hasan Hüseyin Can, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.  

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Adana genelindeki bin 254 okulda 473 bin 650 öğrenci, 23 bin 650 yönetici ve öğretmenle eğitim öğretim hizmetinin verileceğini ifade etti. Akpınar, bilimsel, teknolojik ve ekonomik alanda olduğu kadar, insani değerler bağlamında da gelişimi sağlayacak en önemli unsurun eğitim olduğunu vurguladı. 

“BİLGİ KİMDEYSE, GÜÇ ONDADIR”


İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Orta Öğretim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanımız Hasan Hüseyin Can konuşmasında, eğitimin ülkelerin geleceğini şekillendiren en önemli faktör olduğunu ifade etti. Bakanlık olarak, eğitim sisteminin günün şartlarına uygun olarak yenilenmesi ve geliştirilmesi, ders kitaplarının ücretsiz olarak dağıtılması, okulların fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi gibi pek çok alanda çok titiz çalışmalar yaptıklarını kaydeden Hasan Hüseyin Can, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için gereken tüm çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. Çünkü bilgi kimdeyse, güç ondadır” dedi.

Valimiz Mustafa Büyük; “Başarıyı Arttıracak Her Türlü Çalışmayı Yapacağız”

Yeni eğitim ve öğretim dönemine başlamanın mutluluk ve gururunu, öğrenciler, öğretmenler ve veliler ile birlikte yaşamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Valimiz Mustafa Büyük ise,  eğitim alanındaki başarıyı sağlayabilmek için yöneticiler,  öğretmenler ve veliler ile işbirliği içinde olmaya özen göstereceklerini söyledi.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyen Valimiz Mustafa Büyük, “Eğitim ve öğretimde asıl olan başarının sağlanması ve başarı oranının yükseltilmesine katkı sağlamasıdır. Bugün Türkiye’de 16,5 milyon, ilimizde de 500 bine yakın öğrencimiz okullarına başlamış oluyorlar. Tüm ümidimiz ve beklentimiz, 25 bine yakın öğretmen kadromuzla, bin 250’nin üzerindeki okulda, yeni eğitim ve öğretim sezonunun en iyi ve başarılı şekilde gerçekleşmesidir. Bu vesile ile eğitim ve öğretimdeki başarıyı arttıracak her türlü faaliyetin içinde olacağımızı belirtiyorum. Bu sene Adana’daki ilk eğitim ve öğretim dönemimi yaşamış olacağım, Bu dönemin tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte başarılı bir şekilde geçmesini ve herkesin, başarı yolunda bizimle işbirliği içinde olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kutlama mesajları ve şiirlerin okunmasının ardından sınıflara girerek öğrencilere kitaplarını dağıtan Valimiz Mustafa Büyük, öğretmen, öğrenci ve velilerle sohbet etti.

 

 

İsmail Hazar Açılış Töreniİsmail Hazar Açılış Töreniİsmail Hazar Açılış Töreni

 

 

 

Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No22 Yüreğir/ADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.