ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA VALİMİZ SAYIN MUSTAFA BÜYÜK´ÜN MİSİS GEZİSİ

ADANA VALİMİZ SAYIN MUSTAFA BÜYÜK´ÜN MİSİS  GEZİSİ

 

 

Adana Valimiz Sayın Mustafa BÜYÜK , Alay Komutanı Sayın Albay Ünsal BULUT, Vali Yardımcımız Sayın İsmail Hakkı ERTAŞ, Yüreğir İlçe Kaymakamımız Sayın Turgut SUBAŞI, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Sabri Tari , Yüreğir Belediye Başkanı Sayın Mahmut ÇELİKCAN, Jandarma Komutanı Sayın Sadık TATAR, Şube Müdürlerimiz Sezai ŞENTÜRK,Ahmet IŞIKLI ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu inceleme gezisinde,Valimiz Sayın Mustafa Büyük, tarihi öneme sahip olan Misis’te gerçekleştirilen çalışmalar incelendi.

Misis ziyaretinde ilk olarak Yüreğir Yakapınar Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Valimiz Sayın Mustafa Büyük, yetkililerden brifing aldı. 

 

Öğrenciler, Ülkenin Geleceği Sizlersiniz”

Komutanlığı ziyaretinin ardından, bölgedeki okulların durumunu incelemek üzere Veysel Karani Ortaokulu ve Yakapınar İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Büyük, eğitim ve öğretim konusunun ülkenin geleceğini şekillendirmede en önemli unsur olduğunu vurguladı.  

Öğrencilere çeşitli hediyeler veren ve oyuncaklar dağıtan Valimiz Sayın Mustafa Büyük, öğrencilere derslerine çok iyi çalışmaları ve ülkeye yararlı birer fert olmaları tavsiyesini,“Ülkenin geleceği sizlersiniz” mesajıyla gerçekleştirdi.

 

 Kazı Çalışmalarını ve Çıkarılan Eserleri İnceledi

Bölgedeki Sağlık Ocağı’nı ziyaret ederek, verilen sağlık hizmetlerinin genel durumu hakkında rakamsal bilgiler alan ve eksikliklerinin giderilmesi talimatı veren Vali Mustafa Büyük, hastalara ‘acil şifalar’ dilemesinin ardından, Lokman Hekim’in ölümsüzlük reçetesini düşürdüğüne inanılan tarihi Misis Köprüsü ve civarındaki misis Antik Kenti’nde devam eden kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi eserler ile Misis Mozaik Müzesi’nde sergilenen eserleri yerinde inceledi.

 

Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No22 Yüreğir/ADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.