ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KILINÇ´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KILINÇ´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi;

Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın gururunu, sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarına ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. 15 Temmuz’dan da edindiğimiz tecrübeyle öncelikli olarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımızın ‘Demokrasi’ ve ‘Milli İrade’ konularında daha fazla bilinçlendirilmesi gerektiği aşikârdır. 

Öğrencilerimizin, milli ve manevi değerlerimiz, tarihi geçmişimiz, kültürümüz, örf  ve adetlerimiz ve bizi biz yapan kadim medeniyetimizin birer varisleri olarak yetişmesi en büyük arzumuzdur.
Kökeni zulüm, hırsızlık ve aldatma üzerine kurulan medeniyetlerin bize ve gençliğimize hiç bir vaadi olamaz. Eğitim sistemimiz “oku” emri ile öğrenen, yenilenen, tefekkür eden, merhametli, samimi, dürüst, fedakâr, idealist öğretmenlerimizin eliyle muasır medeniyetin de çok üstüne çıkacaktır. O idealist öğretmenlerimizin birinci vazifesi, merhamet medeniyetinin evlatlarını, ahlak ve edepte, temizlik ve nezakette, vatan sevgisi ve aidiyet duygusunda, vefakar ve fedakar birer önderler olarak yetiştirmektir. Bizim medeniyetimiz insanlığa, asrı saadet dönemi gibi bir altın çağ yaşatmış ve onun takibinde  Ömer bin Abdulaziz, Fatih Sultan Mehmet ve daha nice adil yöneticiler, İmam Gazali, İbn-i Batuda, İbn-i Sina, İbn-i Cabir, İbn-i Haldun, Farabi, Muhyiddin Arabi, Ahmet Yesevi, Mevlana, Yunus Emre gibi binlerce alim ve ilim adamı hediye etmiştir. Yüzyılımızdan da nice örnekler verilebilir. Bu dönemde de niçin olmasın? Tecrübe ile sabittir ki, insanlık  "Hâlık’ı tazim, mahlûka şefkat göstererek dünyevi ve uhrevi saadeti elde etmiştir. Sevgi, samimiyet, saygı, edep ve ilim olmadan barış ve kardeşlik gelişmez. Eğitimin temeli kişinin Yaratıcısını, yaratılanı ve kendini tanımaktan geçer. Eğitim; kişi kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına da yapmama disiplinidir.

Sevgili öğrenciler, başarı için  başaracağınıza inanmanız gerekir. İman ve inanç gerekir. Hiç bir başarı tesadüfi değildir. Plan, program, organizasyon, devamlılık ve disiplinli çalışmak şarttır. Unutmayın ki, İmam Gazali’nin  yazdığı kitapları, doğumundan ölümüne  kadar hesaplanırsa günlük 80 sayfa kitap yazmıştır. Günümüze kadar asırlarca Tıp Fakültelerinde ders kitabı olarak okutulan, tıp tarihinin başyapıtlarından sayılan El Kanun Fi’t-Tıbb adlı eserin yazarı İbn-i Sina’nın, yazmış olduğu kitapları 60 yıl yaşayan bir insanın her gün günde 6 saat okusa bile bitiremeyeceği birçok ilmi makalede yazılıdır. Sizde en az günlük 60- 100 sayfa  kitap okumalısınız. Motive olmanız için de başarılı insanların biyografisini okuyunuz. Onlar başardıkları gibi siz de başarabilirsiniz. Unutmayınız ki, "Kendinizle beraber, başkalarının saadeti için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer erdemli bir hayattır.

İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve olanakları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum. Yeniden kadim medeniyetimizin kurulmasında değişim liderleri olmak ve değişim liderlerini yetiştirmek dileğiyle, bütün eğitim camiamıza muvaffakiyetler diliyorum. Tekrar selam, saygı ve muhabbetlerimle esen kalın.

Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No22 Yüreğir/ADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.