ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KILINÇ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KILINÇ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

      Bizler büyük bir medeniyetin temsilcileriyiz. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) ilk nazil olan ayeti kerime "Oku" diye başlamaktadır. Hz. Ali´nin "Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum"  ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü ile birlikte ecdadımızın âlimlere ve ilim sahiplerine gösterdikleri hürmet her türlü takdirin üstündedir.

     Öğretmenlerimiz, sadece öğrencilerimize değil, tüm insanlığa sevgi dağıtan, doğruya yönelten, insanların bilgili kişiler olması için çaba gösteren, temel hak ve hürriyetlere saygılı, insanları ve doğayı seven bir toplum meydana getirmeyi hedefleyen ulvi bir mesleğin mensuplarıdırlar.

      Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyor, emekli olarak aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi şükranla anıyor ve görevi başındaki bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü kutluyorum.

       Yüreğiniz sevgi dolu, ışığınız sonsuz olsun.

 

                                                                                                                                            Mehmet KILINÇ

                                                                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No22 Yüreğir/ADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.