ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli İrade Adaletin Tecellisidir!

Milli İrade Adaletin Tecellisidir!

 

       Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz Cuma günü tarihinin en ağır saldırılarından birine maruz kalmış, bu mel’un darbe girişimiyle ülkenin demokratik yapısı, Anayasal düzeni, parlamenter sistemi, milli bütünlüğü, içyapısı ve millet iradesi hedef alınmıştır. Ülke yönetimini gayrı meşru yollardan ele geçirmek, millet iradesini kanlı yollardan bastırmak, halk üzerinde dış güçlere bağlı olarak azınlık otoritesi sağlamak amacıyla başlatılan kanlı darbe kalkışması yine milletin asil direnişi ile Çanakkale Destanına yakışır bir kahramanlık, İstiklal Savaşımızı yeniden dirilten bir özgürlük mücadelesi verilerek bastırılmış ve başarısız kılınmıştır.

 

      Hiçbir zaman sağduyusundan şüphe duymadığımız aziz milletimiz, güvenlik güçlerimizin de yardımıyla büyük bir vatanseverlik örneği göstererek, bu büyük ihanetin başarıya ulaşmasını engellemiştir. Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, Hükümetimiz, Kahraman Polisimiz ve Ordumuzun emir komuta zincirine bağlı şerefli unsurları ve tüm Milletimiz dirayetle bu kalkışmayı kısa zamanda durdurmuş, ülkeyi bir uçurumun kenarından döndürmüştür.

 

      Millet iradesine ve Türkiye´nin demokratik sistemine karşı gerçekleştirilen bu kanlı kalkışmayı lanetliyoruz. Milli İrade için gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. Yedisinden yetmişine, amirinden memuruna, işçisinden çiftçisine, doğulusundan batılısına, yöneticisinden öğretmenine, velisinden öğrencisine…. Bu Necip Milletin bütün efradı, milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut olmuştur. Bu anlamda kalkışmaya karşı duran herkese şükranlarımızı sunar, Allah hepsinden sonsuz kere razı olsun deriz!

 

       Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında sürekli duran Türk halkı sadece Türkiye´de değil dünyada demokrasi tarihine örnek olacak asil bir duruş sergilemiştir. Cumhurbaşkanımızın olağanüstü gayreti, dik duruşu, halkıyla bütünleşmiş olması bu hainlerin amaçlarına asla ulaşmayacağının göstergesidir. Milletimizle el ele, işimizi asla aksatmadan, darbelere karşı meydanlarda nöbet tutmaya devam edeceğiz.

 

 

 

 

      

Yüreğir Kaymakamlık Binası YüreğirADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.