ADANA YÜREĞİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet KILINÇ´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı.
Yarıyıl Mesajı

       Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerim, Kıymetli Velilerim;
       2015–2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarısını bitirmiş blunmaktayız.Dönem boyunca öğrencilerimizi milli eğitim temel amaçları doğrultusunda büyük özveriyle yetiştiren idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.


        Değerli velilerimiz; Karne öğrencinin kapasitesinin tek göstergesi değildir. Karne çocukların hangi derslerde başarılı ve güçlü, hangi derslerde eksiklerinin olduğu ve desteğe ihtiyaç duyduğunu göstermek için öğrenci ve veliye yönelik bir rehber olarak veriliyor.


      Bu konuda karnelerin anne-baba ve öğretmenlerce değerlendirilmesi karnenin işlevi açısından son derece önemlidir. Karne, öğrencinin başarılı veya başarısız, değerli veya değersiz, işe yarar veya yaramaz olarak etiketlendiği bir belge değil; öğrencinin bulunduğu eğitim ortamında ondan beklenen bilgi ve beceri anlamında yeterlilikleri ne derece gösterdiğine ilişkin bir eğitsel araçtır.
Ailelerin çocuklarının kişilik özelliklerini, zihinsel kapasitesini, ilgi ve yeteneklerini tanıması açısından önemlidir. Her çocuğu aynı olarak değerlendirmek ve eşit düzeyde başarı beklemek hatalıdır. ´´Her çocuğun kendine özgü, eşsiz ve biricik olduğu unutulmamalıdır.”


      Sevgili öğretmenlerimiz de çocuklarımızın olumlu özelliklerini destekleyici yaklaşımların yanı sıra geliştirilmesi gereken yönleriyle ilgili çalışmaları arttırmalıdırlar. Özverili çalışmalarınızı herzaman takdir ediyoruz. Cumhuriyetin öğretmenlerinin cehalet ile savaşının bitmeyeceğini, bu konuda hertürlü takdirin ötesinde büyük bir gayret içinde olduğunuz inancımı bir kez daha dile getiriyorum.


       Sevgili Öğrenciler; Karnesinde zayıf olanların nedenler konusunda bir muhasebe yapıp 2.Döneme daha iyi başlamalarını umut ediyorum. Karne sizin sınavlara yansıyan performansınızın göstergesidir; kişiliğinizin değil. Performansınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı gözden geçirerek Rehber Öğretmenlerinizin size verdiği çalışma programlarıyla çabanızı artırmalısınız. Bunun için yarıyıl tatili iyi bir fırsattır. Kendinize güvenin, başaracağınıza inanın.

       

         Son olarak yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerime ve öğretmenlerime iyi tatiller ve esenlikler diliyorum.

Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No22 Yüreğir/ADANA - 3223242081

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.